top of page
  • Zdjęcie autoraAutor NATALIA DOBROWOLSKA

Pies a upał

Zaktualizowano: 28 gru 2019


Pies nie powie nam, że mu źle, sami musimy być czujni i obserwować, że coś mu doskwiera. Tak samo jak idziemy z psem na spacer, to nie wychodźmy w upał i w największy skwar albo w południe, kiedy słońce najbardziej grzeje.

Wysokie temperatury są tak samo groźne dla psów, jak dla ludzi.

Zapewnijmy psom możliwość schłodzenia i cień, ograniczmy też nadmierną aktywność czy intensywny wysiłek.

Zadbajmy o nawodnienie psa. Nie zakładajmy mu kagańca bez możliwości dyszenia, wentylacji, która pozwala mu się schłodzić. Takim kagańcem jest np. kaganiec weterynaryjny, który stosowany jest w gabinetach weterynaryjnych przy różnych zabiegach itp., a nie na spacerach z psem.

Dbajmy też o opuszki łap, które mogą ulec poparzeniu. Sprawdźmy asfalt ręką, jeśli nie wytrzymamy 5 sek, to pies też nie, poparzy sobie łapy.


Więcej orzecznictwa, komentarzy w tym temacie w książce: Natalia Dobrowolska "Status prawny psa w Polsce. Poradnik praktyka psiarza", Poligraf 2018.Zdjęcie: Wix.com All rights reserved.Fot. Natalia Dobrowolska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. Natalia Dobrowolska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. Natalia Dobrowolska. Wszelkie prawa zastrzeżone.


Fot. Natalia Dobrowolska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  

Zakazane jest publikowanie treści książki, zdjęć, rysunków, grafiki i artykułów bez zgody autora. Jeśli cytujesz fragment, nie zmieniaj jego treści i zaznacz czyje to dzieło - imię i nazwisko autora i nazwa publikacji czy książki z datą wydania, a jeśli powołujesz się na artykuł to dodatkowo dodaj link do strony.

1352 wyświetlenia

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page