Autor NATALIA DOBROWOLSKA
Pies a upał
Zaktualizowano: 28 gru 2019
Pies nie powie nam, że mu źle, sami musimy być czujni i obserwować, że coś mu doskwiera. Tak samo jak idziemy z psem na spacer, to nie wychodźmy w upał i w największy skwar albo w południe, kiedy słońce najbardziej grzeje.
Wysokie temperatury są tak samo groźne dla psów, jak dla ludzi.
Zapewnijmy psom możliwość schłodzenia i cień, ograniczmy też nadmierną aktywność czy intensywny wysiłek.
Zadbajmy o nawodnienie psa. Nie zakładajmy mu kagańca bez możliwości dyszenia, wentylacji, która pozwala mu się schłodzić. Takim kagańcem jest np. kaganiec weterynaryjny, który stosowany jest w gabinetach weterynaryjnych przy różnych zabiegach itp., a nie na spacerach z psem.
Dbajmy też o opuszki łap, które mogą ulec poparzeniu. Sprawdźmy asfalt ręką, jeśli nie wytrzymamy 5 sek, to pies też nie, poparzy sobie łapy.
Więcej orzecznictwa, komentarzy w tym temacie w książce: Natalia Dobrowolska "Status prawny psa w Polsce. Poradnik praktyka psiarza", Poligraf 2018.

Zdjęcie: Wix.com All rights reserved.




KSIĄŻKA STATUS PRAWNY PSA W POLSCE. PORADNIK PRAKTYKA PSIARZA.
E-BOOK Status prawny psa... (epub, mobi)
OPERATOR SYSTEMU MAGAZYNOWANIA. ASPEKTY PRAWNE.
E-BOOK Operator systemu magazynowania...

Zakazane jest publikowanie treści książki, zdjęć, rysunków, grafiki i artykułów bez zgody autora. Jeśli cytujesz fragment, nie zmieniaj jego treści i zaznacz czyje to dzieło - imię i nazwisko autora i nazwa publikacji czy książki z datą wydania, a jeśli powołujesz się na artykuł to dodatkowo dodaj link do strony.