top of page
  • Zdjęcie autoraAutor NATALIA DOBROWOLSKA

Lokalizator GPS dla zwierząt

Zaktualizowano: 21 lut 2020


Ostatnio na rynku pojawił się spory wybór lokalizatorów GPS dla psów i kotów. Produkt przeznaczony jest dla zwierząt, które często oddalają się od domu. Jeśli mamy pod opieką zwierzaka, który wymyka się z domu, bądź lubi szukać przygód biegnąc przed siebie, co gorsza w lesie albo na wyjeździe, wówczas warto zastanowić się nad nabyciem takiego nadajnika. Nie wspominając o sytuacjach, gdy nie chcemy przeżywać kolejnej ucieczki bądź zaginięcia zwierzaka.


Producenci zapewniają, że urządzenie precyzyjnie namierzy naszego pupila, a dzięki dedykowanej aplikacji szybko sprawdzimy, gdzie w danym momencie się znajduje, poznamy też trasę jego ucieczki. Urządzenie takie można nabyć już od 100 zł, a do 200 zł zaopatrzone jest w różne funkcje. Oczywiście są i droższe modele.


Dobre urządzenie posiada funkcję nasłuchu, dzięki czemu możemy sprawdzić gdzie aktualnie zwierzak przebywa, czy na głośnej ulicy, w lesie, a może został znaleziony przez obcą osobę.

Urządzenie jest niewielkich rozmiarów i dość lekkie (około 120 gramów), co pozwala nałożyć go nawet małemu zwierzakowi. Zwierzę nie powinno go poczuć na obroży.


Producenci zapewniają, że lokalizator jest wytrzymały i dobrze radzi sobie z zachlapaniami, co ważne gdy zwierzę przedziera się przez chaszcze lub trudny teren.

Jednak co powinno posiadać takie urządzenie?

Przydatna funkcja w takim urządzeniu, to historia tras zwierzaka, pozwoli ona na poznanie nawyków psa, jeśli zwierzę często oddala się samo od domu. Dowiemy się co przyciąga uwagę naszego pupila. Zwróćmy uwagę na to, czy lokalizator GPS posiada wbudowany głośnik, wówczas można przez niego wydawać komendy. Ponadto ważne, aby urządzenie było wodoodporne i wytrzymałe na różne warunki terenowe i klimatyczne. Jeszcze dodatkowo przydatne funkcje to podsłuch otoczenia oraz częstość odświeżania pozycji zwierzaka, a także długi czas pracy na jednym ładowaniu.

Korzystanie z urządzenia w większości przypadków wymaga posiadania aplikacji mobilnej, warto zapytać o to sprzedawcę, jaka to aplikacja i czego dodatkowo wymaga.


Lista dostępnych produktów tutajWięcej na temat psów i kotów w naszych książkach prezentowanych poniżej.

Autor: Natalia Dobrowolska. Materiał chroniony prawami autorskimi.

Data publikacji: 16.02.2020.Zdjęcie: Anusha Barwa Wix.com All rights reserved.  

Zakazane jest publikowanie treści książki, zdjęć, rysunków, grafiki i artykułów bez zgody autora. Jeśli cytujesz fragment, nie zmieniaj jego treści i zaznacz czyje to dzieło - imię i nazwisko autora i nazwa publikacji czy książki z datą wydania, a jeśli powołujesz się na artykuł to dodatkowo dodaj link do strony.


1281 wyświetleń

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page