top of page
  • Zdjęcie autoraAutor NATALIA DOBROWOLSKA

Żółta kokarda - co oznacza?

Zaktualizowano: 28 gru 2019


Żółta kokarda to program Yellow Dog, który dotarł również do Polski.

Żółta kokarda lub wstążka przy obroży (najczęściej), czy smyczy lub szelkach czworonoga.

To informacja i ostrzeżenie dla innych, a nie żadna ozdoba. Informacja ta mówi nam, że pies potrzebuje więcej przestrzeni.

A dokładnie chodzi o trzymanie dystansu z uwagi na różne aspekty, takie jak: trauma, uraz, a choćby po nieudanej adopcji czy po pobycie w schronisku lub z innych negatywnych przyczyn.

Ponadto, może to być kwestia stanu zdrowia, rehabilitacji albo przebytego niedawno zabiegu chirurgicznego lub w trakcie szkolenia.

Pamiętajmy, że nie wszystkie psy lubią kontakt z innymi psami czy ludźmi, więc nie głaszczmy psa z żółtą kokardą i nie podchodźmy ze swoim psem.

Taki pies, może nasz nieproszony kontakt odebrać inaczej niż byśmy chcieli i zareagować strachem czy nawet agresją.


Więcej orzecznictwa, komentarzy w temacie prawa psa w książce: Natalia Dobrowolska "Status prawny psa w Polsce. Poradnik praktyka psiarza", Poligraf 2018.Zdjęcie: Wix.com All rights reserved.Fot. Natalia Dobrowolska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  

Zakazane jest publikowanie treści książki, zdjęć, rysunków, grafiki i artykułów bez zgody autora. Jeśli cytujesz fragment, nie zmieniaj jego treści i zaznacz czyje to dzieło - imię i nazwisko autora i nazwa publikacji czy książki z datą wydania, a jeśli powołujesz się na artykuł to dodatkowo dodaj link do strony.


1297 wyświetleń

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page